Registruj se ZDARMA
Profil s prezentací tvého portfolia, služeb a specializace;
Přístup k pracovním nabídkám;
Komunikaci mezi komunitou přes příspěvky nebo Messenger;
Přihlásit seRegistrovat sePracovní nabídkaPřihlásit sePremium
PojdFotit.cz  –  Kurzy  –  Kurz lifestyle fotografie

Kurz lifestyle fotografie

Obdivujete profesionální portréty z magazínů a reklam? Myslíte si, že pouze ostřílený fotograf dokáže zachytit tu pravou atmosféru a svěží přirozenost? Nesmysl! Kenji vás naučí, jak takové fotografie vytv… číst více

Vhodné pro: Začátečníky, Pokročilé
Lokalita: Praha, Brno
Délka: 5 hodin
PojdFotit.cz Kurz
Kurzem provází
Lukáš „Kenji“ Vrábel

Kdysi v roce 2013 mě kousl jedovatý pavouk a já získal superschopnost skrze hledáček vidět a zachytit lidskou radost, lásku, touhu a jiné emoce. Profil na PojdFotit.cz

O kurzu lifestyle fotografie

Obdivujete profesionální portréty z magazínů a reklam? Myslíte si, že pouze ostřílený fotograf dokáže zachytit tu pravou atmosféru a svěží přirozenost? Nesmysl! Kenji vás naučí, jak takové fotografie vytvářet s lehkostí a na profesionální úrovni. Nepřirozené pózy a křečovité výrazy jsou minulostí a vy začnete produkovat opravdu kvalitní fotografie, které mají duši. Naučíte se, jak vytvořit příjemnou atmosféru na pracovišti a jak správně komunikovat s modelkou, aby bylo focení zábavné a přirozené.

Náplň fotografického workshopu

Náplní workshopu však není pouze fotografovat. Následná úprava je dalším důležitým krokem pro dokonalé fotografie a i to se v rámci kurzu naučíte. Frequency separation retuš, Dodge&Burn a principy Coloringu, jsou možná pojmy, které zatím neznáte, ale v postprodukci pochopíte, že pro barvité živoucí fotografie jsou nezbytné. Na závěr se naučíte, jak fotografie doostřit a uložit pro použití na sociálních sítích.

Pro koho je kurz určen

Kurz je vhodný pro začátečníky, pokročilé i profesionální fotografy, zkrátka pro všechny, kteří chtějí mít svěží a kvalitní fotografie. Pro účast na kurzu nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti, pouze schopnost nastavení základních funkcí vašeho fotoaparátu. Přístup je individuální a uspokojí tak potřeby každého jednotlivce.

Program kurzu

⭐ seznámení s lektorem a půvabnými modelkami;
⭐ tipy na vybavení a nastavení fotoaparátu;
⭐ praktická fotografická část – komunikace s modelkou, navození příjemné atmosféry, hledání vhodného prostředí, vytvoření příběhu a atmosféry fotografie, využití dynamiky;
⭐ následuje zhodnocení fotografické části kurzu, diskuze k fotografiím;
⭐ postprodukce v programech Adobe Lightroom (nebo plugin Camera Raw) a Photoshop – ořez, zkapalnění, retuše pomocí Frequency Separation, technika Dodge&Burn, Coloring, doostřování;

Co s sebou?

⭐ nabitý fotoaparát, objektiv/objektivy, prázdná paměťová karta;
⭐ notebook s programem Adobe Photoshop + Adobe Lightroom (nebo Camera Raw plugin ve Photoshopu), v případě, že nemáte notebook, můžete si postup postprodukce fotit a zapisovat si;
⭐ vhodné oblečení dle aktuálního počasí;

Lukáš „Kenji“ Vrábel (profil na PojdFotit.cz)

Jako malý kluk jsem chtěl být indián. Marně by v tom kdokoliv hledal souvislost s focením, takže vám řeknu pravdu místo vymýšlení příběhu o kouzelném indiánském chlapci, který se stal fotografem. Kdysi v roce 2013 mě kousl jedovatý pavouk a já získal superschopnost skrze hledáček vidět a zachytit lidskou radost, lásku, touhu a jiné emoce.

Spíchl jsem si tedy dobře padnoucí popruh na foťák a rozhodl se bojovat proti zločinům nevkusu, kýče a špatně aranžovaných póz. Každé ráno vyrážím (po snídani a kávě) ze svého úkrytu a fotím svatby, portréty, lifestyle a nechávám za sebou šťastné a spokojené obyvatele. Zároveň působím jako lektor fotografie, ambasador značek Sigma a Zoner. V komerční fotografii, ale i ve své vlastní tvorbě nejčastěji využívám kreativitu, emoce, vášeň, smysly, srdce a foťák.

Mám za sebou několik úspěchů nejen v mezinárodních soutěžích, sérii líbivých výstav, pár ocenění a neúspěšnou kariéru sólového zpěváka. Největší vášní a motivací je pro mě můj syn, skvělá žena, rodina, přátelé a sladkosti. Chcete se se mnou spojit? Nasviťte na oblohu znak plnovousu a nebo zavolejte!

Možná se chceš na něco zeptat?

Kurz pořádá a zaštiťuje fotograf Lukáš Vrábel, IČO: 87807581. Fakturace a veškerá komunikace ke kurzu vyřizuje sám Lukáš Vrábel. Kontaktní informace: +420 737 754 281, ahoj(at)kenji.cz.

1. Vyplníte objednávkový formulář. 2. Obratem obdržíte zálohovou fakturu. 3. Po uhrazení zálohové faktury obdržíte potvrzení o rezervaci vašeho místa na vybraném termínu kurzu.

Každý člen PojdFotit.cz automaticky obdrží slevový kód na slevu 1 000 Kč. Slevový kód stačí zadat do rezervačního e-mailu. Pokud bude slevový kód platný, obdržíte zálohovou fakturu na platbu kurzu se slevou.

Kurzu se mohou zúčastnit: 1) Osoba s platným PCR testem (max. 72 hodin starý). 2) Osoba která absolvovala nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test. 3) Osoba s národním certifikátem o provedeném očkování.